Dziś po raz kolejny będzie o filmach, bo po prostu je uwielbiam. Zwłaszcza takie, o jakich dziś opowiem. 

Bardzo lubię niesztampowe kino, a dzisiejsze filmy można za takie uznać. Łączy je wiele, jak na przykład miłe sceny z dobrą oprawą muzyczną, elementy science-fiction czy ogólnie pojęta dziwność.

Na pierwszy ogień weźmy może THE HISTORY OF FUTURE FOLK

Jest to w wielkim skrócie opowieść o kosmitach, pełna muzyki folkowej (wiem, brzmi dziko). Musicie mi uwierzyć, że ten miks sprawdza się tu wyśmienicie. Założenie jest takie – obcy, z odległej planety Hondo (której grozi zagłada) szukają dla siebie nowego domu. Owym nowym miejscem, idealnym do zasiedlenia przez noszących na głowach czerwone idiotyczne wiadra obcych, oczywiście jest Ziemia. Niestety wszyscy się na niej nie zmieszczą – obcy planują więc klasycznie zniszczyć ludzkość.

Jednak plany krzyżuje im ziemska muzyka, która urzeka ich serca i nie pozwala zniszczyć planety. W tych okolicznościach zamiast niszczyć Ziemię, zakładają zespół bluegrassowy, bo jakimś cudem od razu są niewiarygodnie biegli w grze na dosłownie wszystkim. Zyskują wielu fanów, w lokalnych sklepach zaczyna brakować czerwonych wiader, a nad Hondo wciąż wisi widmo zagłady. Po drodze mamy wątki miłosne (jeden z obcych ma żonę i córkę, drugi zakochuje się w policjantce), sceny walki z gumostworami, ucieczki z więzienia, wybuchy złowrogich komet i masę kosmicznej muzyki z banjo w tle.

Film jest zabawny, cała opowieść absurdalna, ale jest to najfajniejszy folkowo-kosmiczny duet, jaki kiedykolwiek zobaczycie. Serio.

Drugim filmem, który mnie ujął jest SAFETY NOT GUARANTEED.

Troje dziennikarzy niewielkiej gazety znajduje niecodzienne ogłoszenie – ktoś szuka kompana do podróży w czasie. Zaintrygowani ofertą wyruszają na poszukiwanie szalonego podróżnika, istnieje w końcu spora szansa, że wszystko okaże się farsą i będzie z tego niezły artykuł. Po krótkim czasie namierzają ogłoszeniodawcę i usiłują dowiedzieć się co jest z nim nie tak. Okazuje się, że w tym przypadku sprawy przybiorą niesamowity obrót. Między bohaterami nawiążą się głębsze relacje, a szkolenie przed podróżą w czasie zbliży ich do siebie. Tajni agenci będą stanowić realne zagrożenie, a pościgi samochodowe przyprawią was o szybsze bicie serca.

W filmie każdy przeżyje swoistą podróż w czasie. Jedni cofną się do przeszłości, inni pójdą do przodu, zostawiając w tyle dawne ja. Film jest ciepły, z poczuciem humoru i świetną obsadą aktorską (Aubrey Plaza, Mark Duplass czy mój ulubiony Jake Johnson).

Jeśli lubicie przygotowywać się do podróży w czasie w doborowym towarzystwie, to ten film jest zdecydowanie dla Was.

Koniecznie obejrzyjcie zwiastuny i dajcie się porwać tym świetnym historiom!

 

 

No comments

Be the first to write a comment.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *