Dziś najprostsze płetwodzieło świata – materiałowe gwiazdki ( lub jakiekolwiek inne kształty ) z wypchanymi watą brzuszkami. Sprawdzą się idealnie jako ozdoba choinki. Ich niedoskonałość i lekko rustykalny charakter powinny pięknie wpisać się w świąteczny czas. Oto, czego będziemy potrzebować do ich zrobienia :

Po pierwsze miłego towarzystwa. Nie ma to jak robótki ręczne z przyjaciółmi, czy też Panem Piżmakiem, świątecznie nadzorującym każdy nasz ruch.
1a

 Po drugie narzędzi, które każdy ma w swoim domu. Przydadzą się ostre nożyczki, wszelkiego rodzaju tkaniny ( mogą to być nieużywane już przez was ubrania, ściereczki, czy ścinki krawieckie z sh ), oraz igła i grubsza nitka. Oprócz tego opcjonalnie kreda krawiecka do odrysowania na tkaninie kształtów, które będziemy wycinać, czy szpilki. No i obowiązkowo coś do wypchania kształtów – wata.

6

Cały proces twórczy przebiega łatwo i przyjemnie. Na tkaninie za pomocą kredy krawieckiej lub zwykłej rysujemy dowolny kształt ( jeśli jesteśmy mistrzami nożyczek możemy wycinać bez rysowania ). Po odrysowaniu łapiemy za nożyczki i wycinamy nasze gwiazdki /  choinki / serduszka / krewetki. Każdy kształt musimy wyciąć dwukrotnie – fajnie jeśli ich obrys pokrywa się ze sobą. Jeśli nie –  trudno, będziemy improwizować. Następnie możemy za pomocą szpilki spiąć ze sobą dwa wycięte kształty i zacząć obszywać boki grubszą nitką. Cały ambaras tkwi tu w sposobie obszywania boków. Ciężko mi to opisać więc wstawiam link, gdzie wszystko jest pięknie wyjaśnione http://www.holiday-crafts-and-creations.com/how-to-do-blanket-stitch.html .

Na koniec zostawiamy jeden z boków bez obszycia i napychamy do środka naszej ozdoby masę waty, aby stała się mięciutka i puszysta. Całość zaszywamy i voila! Możemy się cieszyć miękką i uroczą ozdobą świąteczną!

Tu puchata gwiazdka.

5

A tu puszyste serduszko.

7

 Każdemu przyda się też puszysta choinka.

13

Jestem pewna, że każda mała rzecz, wykonana własnoręcznie w gronie najbliższych, da Wam dużo więcej radości i satysfakcji, niż niejedna, czasem niemal podoba, ale jednak ze sklepu . Wystarczy naprawdę chwila wolnego czasu i odrobina chęci i kreatywności, żeby stworzyć coś więcej niż tylko przedmiot…

 

No comments

Be the first to write a comment.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *