Dziś parę przedświątecznych migawek w asyście Pana Piżmaka. Śniegu niestety nie ma – zimowy nastrój trzeba zatem wprowadzać innymi metodami. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach stawiam raczej na ozdoby, które mogę skompletować we własnym ogrodzie. Zdecydowanie nie należę do osób, które połowę świątecznego budżetu przepuszczą na bombki, łańcuchy czy tańczącego sambę Mikołaja. Wszystkie moje ozdoby mają już wiele lat i przez większość roku odpoczywają w wyłożonych watą ( starszą niż ja ) pudełkach.

87

W tym roku odkopałam skądś kiczowato – kolorową gwiazdkę. Generalnie motyw gwiazdkowy stał się niezamierzenie motywem przewodnim wszystkich roślinnych dekoracji.

80

Na środku świątecznego stołu króluje prosty wieniec z wikliny, kupiony za parę złotych w kwiaciarni. Powtykałam w niego gałązki bukszpanu i iglaków, na środku stawiam świecę i gotowe. Prosta, tania i efektowna dekoracja na Wigilię gotowa.

81a

Wszędzie gwiazdki! Moje są wycięte ze sztywnego czerwonego papieru, który kupicie w każdym sklepie papierniczym. Dodatkowo robimy w nich dziurkę czymkolwiek, przewlekamy nitkę i gotowe. Można rozwieszać nałogowo dosłownie wszędzie. U mnie dekorują wazonową zieleń – znów bukszpan ( swoją drogą przydatny nie tylko w dekoracjach Wielkanocnych ) i gałązki iglaków. Oprócz gwiazdek wiszą też naturalne wysuszone plastry cytryn i pomarańczy i laski cynamonu. Nie dość że ładnie wygląda, to jeszcze roztacza przemiłe zapachy.

82

 Tu wieniec z góry. Wygląda trochę jakby na mnie łypał okiem.

86

Choinka w domu zawsze żywa, z korzeniami. Po Świętach trafia do ogrodu – niestety nie zawsze przeżywa przesadzenie. Na niej kompletny miszmasz ozdób – od mini łośków, przez zwykłe bombki aż po Pana Piżmaka w czapeczce czy ultrakiczowy samolocik. Nie trzymamy się jakichś ścisłych ram stylistycznych, ma być przytulnie i ciepło.

81aa

Na koniec nasz kanapowo – zimowy pomocnik składa Wam życzenia!

 

No comments

Be the first to write a comment.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *